Premiership: Arsenal rozgromił Birmingham City

Lider angielskiej Premiership pozbawił wszelkich złudzeń beniaminka ligi z Birmingham. Na St Andrews Stadium "Kanonierzy" wygrali 4:0 utrzymując się na pierwszym miejscu w tabeli.

Już w 6. minucie Thierry Henry po podaniu Dennisa Bergkampa, strzałem z 5 metrów wyprowadził gości na prowadzenie. Na 2:0 pięknym uderzeniem z woleja z 16 metrów podwyższył Robert Pires. Kolejne dwie bramki padły już po przerwie. Najpierw Lauren w 67. minucie po podaniu Bergkampa, głową pokonał bramkarza gospodarzy Nico Vaesena. Wynik spotkania zamknął ten, który go otworzył, czyli Thierry Henry. Francuz uderzył z 16 metrów, ustalając rezultat spotkania na 4:0 dla Arsenalu.

Henry w klasyfikacji strzelców zajmuje z 14 bramkami drugie miejsce. Prowadzi w niej James Beattie z Southamptonu, który ma na koncie jedno trafienie więcej.

W barwach Birmingham zadebiutowali Christophe Dugarry.

Zobacz wyniki 23. kolejki oraz tabelę Premiership

Dowiedz się więcej na temat: thierry henry | henry | city | birmingham | Premiership