Premier League: Zwycięstwo Liverpoolu. Dudek bohaterem!

FC Liverpool wygrał wyjazdowe spotkanie 11. kolejki angielskiej Premier League z Fulham 2:1. The Reds zanotowali tym samym piąte zwycięstwo w tym sezonie i awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Cały mecz w barwach Liverpoolu rozegrał Jerzy Dudek. Polski bramkarz wpuścił jedną bramkę, po strzale Saha'y w 39. minucie, ale winę za utratę gola ponoszą obrońcy, którzy nie pokryli napastnika Fulham.

Wcześniej (17. minuta) na prowadzenie The Reds wyprowadził Emil Heskey, który wpakował piłkę do bramki po wrzutce Steve'a Finnana. Zwycięską bramkę strzelił dopiero w 89. minucie strzałem z rzutu karnego Danny Murphy.

Na początku drugiej połowy Jerzy Dudek popisał się fantastyczną interwencją. Saha uderzył piłkę z woleja, a polski bramkarz obronił jego strzał jedną ręką.

Według internetowej strony Liverpoolu, była to jedna z najlepszych parad Dudka w jego karierze w barwach The Reds. Tym samym to właśnie dzięki jego interwencjom The Reds zdobyli trzy punkty.

Zobacz wyniki 11. kolejki Premier League.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Premier League | Jerzy Dudek