Premier League: Pires pogrążył Liverpool

Kapitalny gol Roberta Piresa dał zwycięstwo piłkarzom Arsenalu nad Liverpoolem 2:1 w szlagierowym spotkaniu 8. kolejki angielskiej Premier League.

Wygrana ta pozwoliła "Kanonierom" umocnić się na pozycji lidera tabeli. Podopieczni Arsena Wengera nie doznali jeszcze porażki w obecnym sezonie.

Na Anfield Road zaczęło się dobrze dla zespołu Jerzego Dudka. W 14. minucie po akcji Johna Arne Riise prowadzenie dla "The Reds" zdobył, pięknym strzałem zza linii pola karnego, Australijczyk Harry Kewell.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. W 31. minucie akcję zainicjował Pires, następnie w pole karne dośrodkował futbolówkę, którą precyzyjnym strzałem głową skierował do siatki Edu. Brazylijczyk miał również swój udział w decydującej akcji meczu.

W 68. minucie Edu wywalczył przed polem karnym rywali piłkę, którą przed "16" otrzymał Robert Pires. Francuski pomocnik oddał kapitalny techniczny strzał w długi róg i piłka, mimo rozpaczliwej interwencji polskiego golkipera "The Reds", wpadła tuż przy słupku do siatki.

Liverpool doznał w ten sposób drugiej z rzędu ligowej porażki, po wcześniejszych trzech kolejnych zwycięstwach. Podopieczni Gerarda Houlliera tracą po tym spotkaniu do Arsenalu już 9 punktów.

Pierwszej porażki w sezonie doznała rewelacyjnie dotychczas się spisująca drużyna Birmingham City. Podopieczni Steve'a Bruce'a oddali jednak punkty nie byle komu, bo samym mistrzom. W dodatku na Old Trafford ekipa z St'Andrews musiała już od 34 minuty radzić sobie w osłabieniu, bowiem czerwoną kartka ukarany został Maik Taylor. Rywale wykorzystali to bezlitośnie, a gole dla Manchesteru United strzelali kolejno: Ruud Van Nistelrooy, Paul Scholes oraz Ryan Giggs.

Pierwsze z kolei zwycięstwo zanotowała ekipa Newcastle United. Na St. James'Park w starciu z Southampton gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Bobby'ego Robsona zdobył niezawodny Alan Shearer.