Premier League: Arsenal nadal bez porażki

Arsenal Londyn utrzymał status jedynej niepokonanej drużyny w obecnym sezonie Premier League. W pierwszym niedzielnym meczu 10. kolejki "Kanonierzy" zremisowali na wyjeździe z Charlton Athletic 1:1.

Punkt wywalczony na The Valley pozwolił podopiecznym Arsena Wengera samodzielnie objąć pozycję lidera tabeli.

Zmęczeni trudnym spotkaniem LM w Kijowie piłkarze Arsenalu, po trzech kolejnych ligowych zwycięstwach, tym razem musieli się zadowolić punktem w pojedynku ze stołecznym rywalem. Prowadzenie dla Charltonu zdobył Paolo Di Canio, który w 29. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za kontrowersyjny faul Laurena na Hollandzie.

Dziesięć minut później sprawiedliwości jednak stało się zadość. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki gospodarzy popisał się Thierry Henry. Fenomenalny Franuz jest prawdziwą zmorą Charltonu, bowiem w meczach Premier League przeciwko tej drużynie strzelił już 10 bramek.

Po przerwie bliżej zdobycia zwycięskiego gola byli gospodarze, ale w kilku sytuacjach z doskonałej strony zaprezentował się golkiper Arsenalu, Niemiec Jens Lehmann. "Kanonierzy" także mogli strzelić bramkę, jednak w końcowych fragmentach meczu dogodnej okazji nie wykorzystał Nwankwu Kanu.