PP: Niezawodny "Franek"

Po dwóch golach Tomasza Frankowskiego Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Szczakowiankę Jaworzno 2:1 w zaległym meczu 2. kolejki fazy grupowej Pucharu Polski.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego Szczakowianka prowadziła z mistrzem Polski po golu Tomasza Księżyca z rzutu karnego (58. minuta). Reakcja szkoleniowca "Białej Gwiazdy" Henryka Kasperczaka po stracie gola była natychmiastowa. Na boisko weszli Mirosław Szymkowiak i Maciej Żurawski.

Na efekty zmian nie trzeba było długo czekać. W 74. minucie Frankowski wykorzystał dokładne podanie z głębi pola, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Niespełna dziesięć minut później "Franek" na gola zamienił dokładne zagranie Żurawskiego.

Wisła Kraków jest szóstym zespołem, który zapewnił sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Wcześniej występ w tej fazie rozgrywek wywalczyły: Amica Wronki (grupa 3), Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wlkp. i GKS Bełchatów (grupa 4), Wisła Płock (grupa 5), Górnik Zabrze (grupa 7).

Szczakowianka Jaworzno - Wisła Kraków 1:2 (0:0)

Bramki: Księżyc (58, karny) - Frankowski (74, 83).

Sędziował: Zbigniew Marczyk (Piła). Żółte kartki: Bledzewski, Hosić (Szczakowianka), Szymkowiak, Kukiełka, Piekutowski (Wisła).Widzów: 1 500.

SZCZAKOWIANKA: Bledzewski - Naskręt, Hosić, Księżyc, Kaliciak, Kozubek (8, Piegzik), Radziwon (79, Górak), Seweryn, Iwański, Copik, Solnica.

WISŁA: Piekutowski - Kłos, Głowacki, Kowalczyk, Stolarczyk, Gorawski (46, Kwiek), Kukiełka, Cantoro, Zieńczuk (66, Szymkowiak), Frankowski, Omeonu (66, Żurawski).

Dowiedz się więcej na temat: Jaworzno | frankowski | Wisła | Wisła Kraków | franek