Polska - USA 3:1, awans Korei i Amerykanów!

Zakończyły się ostatnie mecze grupy D w których Portugalia walczyła z Koreą Południową, zaś Polska podejmowała Stany Zjednoczone.

Wreszcie powody do radości mieli polscy kibice! Polska zwyciężyła USA 3:1. Już po pierwszych 45 minutach Polacy - w całkowicie przemeblowanym, w stosunku do poprzednich meczów, składzie - prowadzili 2:0, zaś łupem bramkowym - już w ciągu pierwszych pięciu minut - podzielili się Olisadebe i Krzyszałowicz.

W drugim spotkaniu grupy D Koreańczycy, którzy do przerwy remisowali z grającymi w osłabieniu Portugalczykami (czerwona kartka dla Jao Pinto) 0:0. Zespół Portugalii skupił się na obronie, gdyż - wobec prowadzenia Polski - remis premiował ich awansem z drugiego miejsca. W drugiej połowie jednak - po kolejnej czerownej kartce, tym razem dla Beto - Portugalia nie wytrzymała naporu gospodarzy ulegając ostatecznie 0:1.

Polacy wreszcie zagrali zgodnie z oczekiwaniami polskich kibiców. Zdecydowanie lepiej funkcjonowała - całkowicie wymieniona - obrona, wreszcie skutecznie zagrał również atak. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki i optycznej przewagi zespołu USA, to Polacy stwarzali groźniejsze sytuacje - najlepszych z nich nie wykorzystał Żurawski - raz piłka po rykoszecie wylądowała na słupku, uderzenie z karnego wybronił natomiast amerykański bramkarz.

Pierwsze miejsce w grupie zajęła Korea Południowa, która w 1/8 finału zagra z Włochami, awans z drugiego miejsca wywalczyły Stany Zjednoczone i spotkają się z Meksykiem.