Polska "kasa" za MŚ '2002

Mniej więcej wiadomo już jakie pieniądze zarobią polscy piłkarze za grę w finałach mistrzostw świata w Korei i Japonii. Wcześniej polscy reprezentanci dostali za awans do MŚ '2002 dwa miliony dolarów do podziału.

Kwotę tę podzielił na poszczególnych piłkarzy selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel, kierując się przede wszystkim oceną wkładu reprezentantów w finałowy awans. Z kolei 400 tysięcy dolarów do podziału to pula przeznaczona za awans dla sztabu szkoleniowego polskiego zespołu.

Reklama

Teraz za każdy mecz grupowy FIFA płaci narodowym federacjom półtora miliona franków szwajcarskich. Wynika więc z tego, że za mecze grupowe na konto PZPN wpłynie od FIFA 4,5 miliona franków szwajcarskich. Ile z tego dostaną piłkarze? Z wypowiedzi prezesa Michała Listkiewicza wynika, że reprezentanci dostaną do podziału od pół do miliona dolarów. Tylko jednak w przypadku, gdy awansują do drugiej fazy mistrzostw świata.

Z kolei według Zbigniewa Bońka, gdy Polacy awansowali do finału, dostaliby około 150 tysięcy dolarów na głowę dodatkowo.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja. Wszyscy piłkarze za udział w MŚ otrzymają, w przeciwieństwie do eliminacji, takie same premie, bez względu na to, ile czasu spędzą na boisku.

Dowiedz się więcej na temat: awans | Sławomir Szmal | 'Kasa'

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama