Polska - Japonia 0:2

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Japonią 0:2 w towarzyskim meczu piłkarskim rozgrywanym na stadionie Widzewa w Łodzi.

Obie reprezentacje przygotowują się do rozpoczynających się w czerwcu finałów mistrzostw świata, które odbędą się w Korei i Japonii.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy obnażyli braki naszej defensywy. W 10. minucie gracz Parmy Hidetoshi Nakata wykorzystał zbyt krótkie wybicie Tomasza Wałdocha po centrze Ichikawy i strzałem z 10 metrów pokonał Dudka.

Drugi gol padł 3 minuty przed przerwą. Ponownie z prawej strony dośrodkował Ichikawa, a akcję celnym uderzeniem wykończył Takahara.

Podpieczni Jerzego Engela także mieli okazje do zdobycia gola, ale m.in. dwukrotnie w dobrych sytuacjach chybił Olisadebe.

Po przerwie gra naszej kadry nie uległa znaczącej poprawie. Mecz toczony był w kiepskim tempie, a Japończycy spawiali wrażenie jakby bardziej zależało im na dobrym wyniku.