Pewna wygrana Juve, radość Cagliari

Juventus Turyn nie traci punktów w Serie A. W niedzielnym spotkaniu 13. kolejki "Stara Dama" pokonała Treviso 3:1. Trzy punkty zdobył także Inter Mediolan, który na wyjeździe ograł Messinę 2:1.

Wreszcie mogli się ucieszyć kibice Cagliari. Drużyna z Sardynii wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie, na własnym boisku pokonując dobrze grającą Sampdorię Genua 2:0.

Na Stadio delle Alpi zaczęło się jednak po myśli gości. W 25. minucie prowadzenie dla Treviso zdobył Francesco Parravicini. Gospodarze jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty, po trafieniach Adriana Mutu i Davida Trezeguet. Treviso "dobił" Alessandro del Piero, który na placu pojawił się w drugiej połowie.

Cagliari wygraną z Sampdorią zawdzięcza Davidowi Suazo. Napastnik z Hondurasu dwukrotnie pokonał Francesca Antoniolego.

Bardzo interesujące spotkanie obejrzeli kibice w Empoli, gdzie gospodarze przegrali z Lazio Rzym 2:3. Prowadzenie dla gości zdobył Ousmane Dabo, ale potem, po bramkach Riccarda Bonetto i Francesca Tavano z karnego, Empoli wygrywało 2:1. W końcówce gole strzelali tylko gracze z Rzymu - Igli Tare i Fabio Liverani.

W meczu kończącym 13. kolejkę AS Roma zremisowała na Stadionie Olimpijskim z Fiorentiną 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Damiano Tomassi w drugiej minucie. Wyrównał w 67. z rzutu karnego najlepszy strzelec Serie A Luca Toni (16 goli). Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Giampaolu Pazzinim ujrzał Philippe Mexes.

Zobacz wyniki 13. kolejki Serie A

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | kolejka | kibice | treviso | Serie A | Radość | wygrana | Cagliari