Pewna Wisła, wpadka Lecha

Wisła Kraków pokonała w Żywcu zespół Koszarawy 2:0 w meczu 3. kolejki piłkarskiego Pucharu Polski.

W innych niedzielnych spotkaniach Górnik Zabrze rozgromił na wyjeździe Skalnika Gracze 5:0, drużyna Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie niespodziewanie pokonała Lecha Poznań 2:0, natomiast Amica Wronki pokonała Zagłębie Lubin 2:1.

Pierwszego gola dla "Białej Gwiazdy" zdobył tuż przed przerwą Marek Zieńczuk. Skrzydłowy Wisły zaskoczył bramkarza gospodarzy uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego!

Rezultat spotkania ustalił w 66. minucie Tomasz Frankowski. "Franek" wykorzystał dokładne podanie Macieja Żurawskiego i tylko dopełnił formalności, umieszczając piłkę z kilku metrów w siatce. Po tym zwycięstwie mistrzowie Polski objęli prowadzenie w tabeli grupy 1.