Pętla na szyi Le Guena się zaciska

Paul Le Guen już chyba nie ucieknie spod topora. W sobotę prowadzone przez niego PSG doznało pierwszej domowej porażki z Caen w historii, ulegając 0:1 w 16. kolejce Ligue 1.

Jedynego gola dla gości zdobył Nicolas Florentin, który w 75. minucie wykorzystał błąd brazylijskiego obrońcy Ceary. Caen ostatnio utrzymuje się w dobrej formie, przed tygodniem ten zespół na Stade Michel D'Ornano rozgromił przecież Girondins Bordeaux 5:0.

W meczu czołowych zespołów Ligue 1 w tym sezonie Le Mans (szósty przed tą kolejką) wygrał z Nancy (druga) 2:1. Z kolei AS Monaco zremisowało z Nice 1:1. Wynik został ustalony w końcówce. Prowadzenie dla piłkarzy ze stadionu Luisa II zdobył Jan Koller w 86. minucie, wyrównał w doliczonym czasie Lilian Laslandes.

W bardzo ważnym spotkaniu drużyn z dolnych rejonów tabeli Metz uległ na własnym stadionie Auxerre 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Thomas Kahlenberg w 55. minucie. Ireneusz Jeleń wyszedł w podstawowym składzie gości. W 67. minucie zastąpił go Toifilou Maoulida.