Osasuna wygrała w San Sebastian

Osasuna Pampeluna wygrała w sobotnim meczu 11. kolejki Primera Division z Realem Sociedad San Sebastian 2:1 i niezależnie od innych wyników pozostanie liderem.

Oznacza to, że Osasuna będzie prowadzić w hiszpańskiej ekstraklasie trzeci tydzień z rzędu, co nie przydarzyło się jej nigdy w historii.

Prowadzenie dla ekipy z Pampeluny padło w 33. minucie, kiedy celną "główką" popisał się Raul Garcia wykorzystując dośrodkowanie Enrique'a Corralesa. Gospodarze do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. Xabi Prieto nie pomylił się przy egzekwowaniu rzutu karnego.

Zwycięskiego gola dla gości zdobył Carlos Cuellar w 67. minucie. Po centrze Paki Punala z rzutu wolnego popisał się on celnym "szczupakiem".

"Domowe" zwycięstwo nad CF Valencia odniósł FC Villarreal. Gola dla gospodarzy, którzy wygrali 1:0, zdobył w 24. minucie Luciano Figueroa.

FC Barcelona i Real Madryt swoje mecze rozegrają w niedzielę.