Olympique Marsylia nadal bez zwycięstwa

Olympique Marsylia nadal bardzo słabo spisuje się w rozgrywkach Ligue 1. W sobotnim spotkaniu piątej kolejki podopieczni Jeana Fernandeza tylko zremisowali na Stade Velodrome z AJ Ajaccio 1:1.

To dopiero drugi punkt zdobyty przez marsylczyków w tym sezonie, dlatego nie dziwi, że drużyna plasuje się na samym dnie tabeli.

W sobotę zwycięstwo OM było jednak blisko. Do zdobycia trzech punktów zabrakło im tylko kilku minut. W 88. minucie Rafik Saifi wykorzystał bowiem rzut karny za faul Demetriusa Ferreiry na Waldirze Lucasie Pereirze i uratował gościom jedno "oczko".

Lider PSG niespodziewanie stracił trzy punkty w spotkaniu z Nice. Gospodarze prowadzili od pierwszej minuty po bramce zdobytej przez Pedra Pauletę, ale potem gole zdobywali tylko goście. W 72. minucie do siatki trafił Sammy Traore, a w 89. wynik spotkania ustalił Mamadou Bagayoko. Chwilę później czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Sylvain Armand.

Festiwal strzelecki ujrzeli kibice w Nancy. Gospodarze pokonali Rennes aż 6:0 wygrywając po raz pierwszy w nowym sezonie.