Olympique Lyon - Wisła 2:0 w sparingu

Piłkarze krakowskiej Wisły, przebywający na zgrupowaniu we Francji, ulegli Olympique Lyon 0:2 (0:1). Bramki dla mistrza Francji zdobyli Juninho (14. min) i Luyindula (74. min).

Pierwsza połowa meczu stała na wyższym poziomie. Obie strony miały sytuacje do zdobycia gola, ale do siatki trafili gospodarze. Błąd krakowskiej defensywy wykorzystał Juninho, strzelając z 16 m nie do obrony.

Podopieczni Henryka Kasperczaka także mogli wpisać się na listę strzelców, ale ładnym strzał Grzegorza Patera obronił Coupet.

Drugi gol dla Olympiue padł po strzale Luyinduli z 12 m. Jednak wina za jej utratę spada na golkipera "Białej Gwiazdy" Piekutowskiego. Piłka po strzale Francuza przeleciała między rękami i nogami bramkarza i wpadła do siatki. - Adam źle ocenił sytuację, to jego ewidentny błąd - powiedział INTERIA.PL rzecznik prasowy Wisły Jarosław Krzoska.

Pod koniec meczu wiślacy mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje. Bliski uzyskania trafienia był Mauro Cantoro, ale najpierw piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a chwilę później strzał Argentyńczyka z włoskim paszportem obronił Vercourte, który w II połowie zastąpił Coupeta.

Olympique Lyon - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Juninho (14. min) i Luyindula (74. min).

Wisła: Piekutowski - Baszczyński, Głowacki, Stolarczyk, Kaliciak (70 Jop), Pater, Moskal, Paszulewicz (65 Strąk), Kosowski, Żurawski, Frankowski (57 Cantoro).

Olympique (I połowa): Coupet - Chanelet, Muller, Cacapa, Brechet - Juninho, Violeau, Carriere, Dhorasoo - Govou, Anderson. (II połowa): Vercoutre - Deflandre, Muller, Laville, Montoya - Bergougnoux, Diarra, Hauw, Gomez - Luyindula, Vairelles.

Dowiedz się więcej na temat: bramki | lyon | Wisła