"Obrona Realu kuleje"

W rozpracowaniu Realu Madryt pomaga Wiśle Kraków Jan Urban, były reprezentant Polski, który obecnie trenuje młodzież w Osasunie.

- Jestem w stałym kontakcie z Jurkiem Kowalikiem i przekazuję mu informacje na temat rywala, jakie ukazują się w hiszpańskiej prasie - powiedział Urban w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Reklama

- Real jest tak znaną drużyną, że wszyscy trenerzy wiedzą wszystko na temat sposobu jego gry. Ma niewiele tajemnic, które można jeszcze odkryć - stwierdził były piłkarz Osasuny Pampeluna.

- Jose Antonio Camacho to zupełnie inny trener niż Carlos Quueiroz, ale myślę, że taktyka nie ulegnie zasadniczym zmianom. Camacho jest charyzmatyczną osobowością i lubi dyscyplinę w zespole. Wymaga ciężkiej pracy od każdego zawodnika. Wzmacnia zespół w defensywie, ale opinie po pierwszych sparingach są takie, że gra obrony Realu kuleje, mimo pozyskania Waltera Samuela. Nie najwyższej klasy przeciwnicy stwarzali sobie sporo dobrych okazji podbramkowych. Wisła powinna to wykorzystać - ocenił Urban.

- Real jest faworytem, to oczywiste. W Hiszpanii polski futbol nie jest ceniony, więc ucieszono się, że wylosowano właśnie drużynę z naszego kraju. Ale przy odrobinie szczęścia w Krakowie może dojść do niespodzianki. O losach rywalizacji rozstrzygnie jednak wynik dwumeczu, a u siebie Real jest w stanie odrobić każdą ewentualną porażkę. W Wiśle nie powinno się robić tragedii po wyeliminowaniu. To dobra, doświadczona drużyna i potem może z powodzeniem grać w Pucharze UEFA - mówił.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Kulej | Real | obrona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama