Nowy zawodnik na testach w Arce Gdynia

Na testach w Arce co chwila pojawiają się nowi zawodnicy. W poniedziałek do zespołu dołączył 26-letni holenderski prawy obrońca Marciano Bruma. Bliscy podpisania kontraktów są także dwaj obrońcy z Chorwacji Denis Glavina i Ante Rozić.

Chorwaci wyjechali do Poznania na badania lekarskie i jeśli przejdą je pomyślnie, podpiszą z gdyńskim klubem dwuletnie umowy. Glavina to lewy obrońca, a Rozić występuje na środku obrony. Z kolei Marciano Bruma to prawy defensor, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy 17. zespołu holenderskiej Eredivisie Willem II Tilburg, a wcześniej grał w angielskim Barnsley i Sparcie Rotterdam. Jego siedem lat młodszy brat Jeffrey jest w składzie Chelsea Londyn.

Reklama

"Holender ma za sobą występy w dobrych klubach. Ten zawodnik z pewnością prezentuje niezłe umiejętności oraz musi być odpowiednio ułożony taktycznie. Po naszych ruchach transferowych widać, że najpierw skupiamy się na wzmocnieniu bloku obronnego. Nie zapominamy jednak także o pozyskaniu piłkarzy do ofensywnych formacji" - powiedział trener Arki Dariusz Pasieka.

Z kilku testowanych zawodników trzech odesłano już do domu. Ta przykrość spotkała Adama Frączaka z Kotwicy Kołobrzeg, Tomasza Bajko z Wigier Suwałki oraz Wenezuelczyka Juana Manuela Moralesa Martinsa. Z kolei brazylijski obrońca Wadson Martins wyjechał do Niemiec, ale być może zostanie jeszcze zaproszony do Gdyni na kolejne testy. Z Arką trenuje jeszcze Joel Tshibamba, niemniej jedną nogą jest już w Legii Warszawa, która musi tylko dojść do porozumienia z gdyńskim klubem w kwestii rozliczenia za pozyskanie urodzonego w Kongu 22-letniego napastnika.

Dalszym sprawdzianom będą natomiast poddani serbski napastnik Nikola Vasilić, bramkarz Legii Warszawa Maciej Gostomski oraz Mateusz Broź, który w poniedziałek pojawił się na treningu Arki. Ten 22-letni pomocnik występował w poprzednim sezonie w Sandecji Nowy Sącz.

"Na tym nie koniec testów. Do Arki będą przyjeżdżać kolejni zawodnicy. Okienko transferowe otwarte jest do 31 sierpnia i być może nawet tuż przed jego zamknięciem uda nam się zakontraktować nowego piłkarza. Na pewno będziemy do ostatniej chwili szukać potencjalnych wzmocnień" - dodał gdyński szkoleniowiec.

W Arce nie zobaczymy już wypożyczonego Mateusza Sieberta, za którego FC Metz zażądał 450 tysięcy euro. 5 lipca na treningu Hearts of Midlothian ma stawić się Adrian Mrowiec, niemniej działacze gdyńskiego klubu cały czas prowadzą negocjacje w sprawie wykupienia tego piłkarza. Bliski pozostania w Arce jest natomiast wypożyczony z Energie Cottbus napastnik Przemysław Trytko, który musi ustalić warunki indywidualnego kontraktu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zawodnicy | obrońca | Gdynia | zawodnik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje