Nowa oferta dla Hitzefelda

Po rezygnacji Rudiego Voellera z funkcji szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Niemiec, Niemiecki Związek Piłkarski (DFB) nie może znaleźć jego następcy. - Powinniśmy jeszcze raz poprosić Ottmara Hitzfelda - powiedział jeden z działaczy niemieckiej federacji.

Były trener Bayernu Monachium był pierwszym kandydatem do zastąpienia Voellera. Hitzfeld, ku zaskoczeniu wszystkich, nie przyjął propozycji tłumacząc, że po sześciu latach pracy w Bayernie czuję się wypalony i musi jakiś czas odpocząć od piłki.

Reklama

Kolejnym kandydatem był Otto Rehhagel, który poprowadził reprezentację Grecji do tytułu mistrza Europy. Rehhagel jednak przedłużył kontrakt z grecką federacją.

- Hitzfeld był pierwszym i najlepszym kandydatem. Nie będzie nikogo lepszego. Jego sukcesy mówią wszystko, dlatego uważam, że powinniśmy jeszcze raz go poprosić o rozważenie propozycji - powiedział generalny menedżer Borussi Dortmund, Michael Meier.

Meier zaproponował, że Hitzefeld poprowadziłby kadrę Niemiec od 1 stycznia 2005 roku. Do tego czasu z niemiecką reprezentacją pracowałby wieloletni asystent Hitzefelda, Michael Henke.

INTERIA.PL/AP
Dowiedz się więcej na temat: Niemiec

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje