Niedzielan: Podtrzymaliśmy dobrą passę

Andrzej Niedzielan w meczu z Serbią i Czarnogórą "otworzył" wynik spotkania, strzelając bramkę w 27. minucie pojedynku. Napastnik Groclinu wykorzystał znakomite podanie Jacka Krzynówka i z najbliższej odległości pokonał Zilica.

- Przede wszystkim cieszymy się z tego, że wygrywamy mecze. Zwyciężyliśmy w trzecim meczu z rzędu i podtrzymaliśmy dobrą passę - powiedział po spotkaniu Niedzielan.

Reklama

- Po meczu z Włochami mówił Pan, że właśnie tworzy się reprezentacja i to udowodnicie. Można powiedzieć, że już udowodniliście...

- Trzeba z tego wyciągać wnioski, bo gramy naprawdę z świetnymi przeciwnikami. Musimy dalej grać z mocnymi drużynami, podpatrywać ich i się uczyć. Wydaje mi się, że każdy z tych meczów czegoś nas nauczył. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że przynosimy radość naszym kibicom.

- Jak będziecie grali, jak dojdzie presja w meczach o punkty w eliminacjach do MŚ?

- Nie wiem jak będzie. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Nie patrzmy na razie w przyszłość. Ważne, że dziś wygraliśmy i w środę z Włochami. Myślę, że mamy w drużynie na tyle doświadczonych zawodników, którzy grają w tak świetnych ligach i klubach, że presja nie będzie przeszkadzać, tylko pomagać.

- Zdobyliście cztery bramki, ale czy nie za dużo straciliście?

- Wygrywa mecz ten, kto strzela przynajmniej jedną bramkę więcej od przeciwnika. Wygraliśmy właśnie jedną bramką i myślę, że kibice nie są zawiedzeni, bo była świetna dramaturgia spotkania i dużo bramek, a o to w piłce przecież chodzi. Kibice przychodzą po to, żeby zobaczyć bramki.

- Dziś znów świetny mecz rozegrali skrzydłowi. Czy atak Niedzielan - Rasiak i pomoc Krzynówek - Kosowski wystarczą na najlepszych w Europie?

- Ja bym chciał, ale moje zdanie tu się nie liczy. Liczy się opinia selekcjonera Janasa i jak on to będzie widział.

Przed Panem spotkanie w Pucharze UEFA z Manchesterem City. Jaki wynik Pan typuje?

Wymarzyłbym sobie chociaż 0:0, aby awansować do dalszych gier. Jak będzie bezbramkowy remis, to będę bardzo szczęśliwy.

Posłuchaj wypowiedzi Andrzeja Niedzielana dla RMF FM.

INTERIA.PL/RMF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje