Neymar uciął spekulacje. Gigantyczne zarobki 19-latka

Brazylijski napastnik Neymar poinformował, że zostaje w Santos FC do 2014 roku. 19-latek nie dał się skusić wielkim, europejskim klubom z Realem Madryt i Barceloną na czele.

"Jestem szczęśliwy. To ważna decyzja w moim życiu podjęta wspólnie z rodziną" - stwierdził Neymar na konferencji prasowej, gdzie prezydent Santos FC Luis Alvaro de Oliveira wręczył mu koszulkę z numerem 2014.

Reklama

"Inne kluby były zainteresowane moją osobą, ale ojciec poinformował mnie, że oferty nie były konkretne. Zawsze chciałem zostać w moim dotychczasowym klubie" - poinformował utalentowany napastnik.

Luis Alvaro de Oliveira stwierdził, że Neymar był już zmęczony pojawiającymi się spekulacjami na temat jego przyszłości.

"Neymar miał już dość tego całego zamieszania. Co chwila był sprzedawany w mediach do Barcelony lub Realu Madryt. Prawda jest taka, że zostaje z nami do 2014 roku" - zaznaczył prezydent Santos FC.

Nowa umowa wiąże się z dużą podwyżką zarobków brazylijskiej gwiazdy. Według lokalnych mediów, Neymar ma zarabiać ok miliona funtów miesięcznie. Rocznie na konto reprezentanta "Canarinhos" ma wpływać 20.4 miliona funtów, co oznacza, że będzie jednym z najbogatszych piłkarzy świata.

Magazyn "Forbes" szacuje, że najwięcej zarabia Anglik David Beckham (25.17 mln funtów rocznie). Drugi w kolejności jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo (23.86 mln funtów). Neymar będzie zatem plasować się w ścisłej czołówce, wyprzedzając swojego rodaka Ronaldinho, który z rocznymi zarobkami w wysokości 15.07 mln funtów plasuje się na 5. miejscu zestawienia.

"Nikt nie wie, co się wydarzy jutro, ale ten moment w moim życiu jest niesamowity. Decyzja nie była trudna ponieważ jestem tutaj szczęśliwy. Gram dla wspaniałych kibiców i cieszę się, że zostaję w mojej Brazylii. Nie ma lepszego kraju na świecie" - wyznał Neymar.

Dowiedz się więcej na temat: zarobki | Neymar | FC Barcelona | Real Madryt | Santos

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama