Napoli: 10 Maradony zastrzeżona

Żaden z piłkarzy włoskiego Napoli nie będzie mógł grać w koszulce z numerem 10. Władze klubu postanowiły uhonorować w ten sposób najlepszego gracza w historii Neapolu - Argentyńczyka Diego Maradonę.

Lata gdy grał w Napoli, są wspominane jako złoty okres w historii klubu. W 1989 roku Argentyńczyk poprowadził kolegów do tytułu mistrza Włoch, a potem do zdobycia Pucharu UEFA. W ciągu siedmiu lat (1984-91) Maradona zdobył dla drużyny z Neapolu 115 bramek. Po jego odejściu klub przestał odnosić sukcesy i nawet spadł do drugiej ligi. W tym sezonie, po dwuletniej przewie, Napoli wróciło do Serie A.

Reklama

39-letni Maradona jest jednym z najlepszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych zawodników w historii futbolu. Na czołówki gazet trafiał na przemian dzięki genialnym zagraniom na boisku i znacznie mniej chwalebnym poczynaniom poza stadionem. Od wielu lat ma problemy z narkotykami (dwukrotnie był zawieszany za używanie kokainy). Na początku roku trafił do szpitala z arytmią serca. Kurację odwykową odbywał na Kubie.

W październiku Maradona weźmie udział w specjalnym meczu gwiazd zorganizowanym na jego cześć na stadionie Sao Paolo w Neapolu.

RMF/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Maradona | napoli

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama