Mourinho: To nie mój problem

Napastnik Hernan Crespo został wypożyczony przez Chelsea Londyn do AC Milan na jeden sezon. Angielski klub opuścił także Juan Sebastian Veron, który w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy Interu Mediolan.

Szkoleniowiec Chelsea, Jose Mourinho nie ukrywa, kto jego zdaniem jest odpowiedzialny za to, że sprowadzeni za duże pieniądze piłkarze nie sprawdzili się w drużynie.

Reklama

- Myślę, że powinniście spytać pana Ranieriego dlaczego tak się stało - zwrócił się do dziennikarzy na piątkowej konferencji prasowej.

- Możecie zapytać, dlaczego tak wielcy piłkarze jak Veron czy Crespo nie doprowadzili Chelsea do sukcesów. To nie mój problem - powiedział portugalski trener.

- Nie rozmawiałem z Veronem, ponieważ on podjął decyzję przed moim przyjściem na Stamford Bridge. Natomiast Hernanowi powiedziałem otwarcie, że nie lubię pracować z ludźmi, którzy cały czas narzekają. Crespo nie jest szczęśliwy w klubie, w społeczeństwie, w rodzinie ponieważ jego praca nie sprawia mu przyjemności - stwierdził Mourinho.

Odmienna sytuacja była z Adrianem Mutu. Mourinho zostawił w Chelsea rumuńskiego napastnika i dał mu szansę walki o miejsce w składzie.

- Mutu pokazał mi jak bardzo zależy mu na tym, żeby zostać w Chelsea - dodał.

- U Hernana dostrzegłem kilka problemów. Według mnie Crespo nie zaadaptował się dobrze do brytyjskiej rzeczywistości, innego stylu gry w piłkę. Pierwszy sezon jest decydujący. Piłkarz przychodzi z innego środowiska i musi się zaaklimatyzować. Jeśli nie zrobi tego na samym początku to z czasem będzie mu coraz trudniej - podkreślił Mourinho.

Dowiedz się więcej na temat: problem | Jose Mourinho

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama