Młynarczyk trenerem bramkarzy Widzewa

Za szkolenie bramkarzy w Widzewie Łodź będzie odpowiadał Józef Młynarczyk. Kierownikiem drużyny zostanie Tadeusz Gapiński.

Młynarczyk to jeden z najlepszych golkiperów w historii polskie piłki. Z Biało-czerwonymi wywalczył trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku. Pięć lat później zdobył z FC Porto Puchar Europy i Puchar Interkontynentalny. Potem był trenerem bramkarzy w tym klubie, a następnie szkolił golkiperów w kadrze prowadzonej przez Jerzego Engela, która zakwalifikowała się do MŚ 2002 w Japonii i Korei Południowej. Przez wiele lat bronił też barw łódzkiej jedenastki.

Reklama

Liderem drużyny Widzewa w nowym sezonie będzie prawdopodobnie Radosław Michalski, były reprezentant Polski już zadeklarował chęć gry w Widzewie. Mówi się, że na boisko może wyjść także Tomasz Łapiński. On sam jednak tego nie deklarował, a pamiętamy, że nawet Franciszkowi Smudzie nie udało się namówić go do gry.

W zespole znajdzie miejsce także kilku graczy z poprzedniego sezonu, mowa o: Rafale Pawlaku, Andrzeju Rybskim, Michale Kuli czy Radosławie Becaliku. Działacze bardzo liczyli także na Jakuba Rzeźniczaka, ale on pospieszył się i podpisał już kontrakt z Legią. Na testach w Szczakowiance jest Damian Seweryn, jeśli jednak by nie podpisał tam kontraktu, być może grałby nadal w Widzewie.

Trener Stefan Majewski ma także listę nowych zawodników. Konkretnych nazwisk nikt nie chce podawać. Być może do Łodzi trafi kilku wyróżniających się piłkarzy Świtu, bo przywieźć do Łodzi może ich Wojciech Szymański (właściciel Lukullusa), który będzie jednym ze sponsorów klubu.

Wkrótce drużyna ma wyjechać na zgrupowanie. Jedno jest pewne, czasu jest bardzo mało. Trzeba się liczyć z tym, że drużyna nie będzie w pełni przygotowane na pierwsze 2-3 mecze.

INTERIA.PL/www.widzew.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje