Milan szuka gwiazdy do ataku

AC Milan nadal szuka zawodnika do przednich formacji. Na dzisiaj w grę wchodzą trzy nazwiska. Emmanuel Adebayor (Arsenal), Luis Fabiano (Sevilla FC ) i Klaas-Jan Huntelaar (Real).

Adriano Galliani, dyrektor generalny AC Milan nie ustępuje w poszukiwaniu zawodnika, który wypełni lukę w przednich formacjach po odejściu z klubu Ricardo Kaka. Kilka tygodni temu najgłośniej mówiono o transferze reprezentanta Togo - Emmanuela Adebayora. Napastnik Arsenalu Londyn nie ukrywa, że byłby skłonny porzucić Wyspy Brytyjskie na rzecz Półwyspu Apenińskiego, ale tylko w przypadku, jeżeli jego roczna gaża nie będzie mniejsza niż 4 miliony. Na takie warunki nie chcą przystać działacze "rossoneri". Temat tym samym wydaje się być zakończony, chociaż według "La Gazzetta dello Sport" rozmowy nadal trwają.

Reklama

Antidotum na wysokie zarobki Adebayora miał być Bośniak Edin Dżeko z niemieckiego Wolfsburga. Piłkarz był już po słowie z mediolańczykami i do pełni szczęścia brakowało tylko zgody szefostwa niemieckiego klubu. Okazało się jednak, że mistrz Bundesligi nie zamierza sprzedawać swojego najlepszego strzelca. Wobec takiego obrotu sprawy Adriano Galliani postanowił sięgnąć po 29-letniego Brazylijczyka Luisa Fabiano, który swoimi świetnymi występami w reprezentacji podczas ostatniego Pucharu Konfederacji zapalił zielone światło dla swojego transferu. Pozostaje jednak kwestia ceny na jaką Milan musiałby wyłożyć za napastnika Sevilla FC. Według codziennej prasy hiszpańskiej i włoskiej, zawodnik został wyceniony na 30 milionów euro. Dla Milanu to cena zdecydowanie za wysoka.

"Czerwono-czarni" w tym momencie chcą zapłacić więcej niż połowę mniej tej kwoty (14 milionów), w kuluarach mówi się, że ewentualne negocjacje mogą się zamknąć w pułapie 20 milionów. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedno nazwisko, którym interesuję się Adriano Galliani. Tym zawodnikiem jest Holenderski napastnik Klaas-Jan Huntelaar z madryckiego Realu. Ale także w tym temacie AC Milan napotyka spore trudności, bowiem piłkarzem interesuję się także francuski Olympique Lyon. Holender deklaruje chęć pozostania w Realu i walkę o podstawowy skład. Wydaje się to jednak mało realne, po tym jak do Madrytu trafili Kaka, Benzema, a wkrótce dołączy Cristiano Ronaldo. Aktualna cena za Holendra waha się w granicach 20 milionów euro, co także nie jest bez znaczenia, dla "rossneri".

RG

Dowiedz się więcej na temat: FC Sevilla | AC Milan | Klaas-Jan Huntelaar | 'Gwiazdy' | milan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama