Milan pokonał Sampdorię

AC Milan nie zwalnia tempa. Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali siódmy ligowy mecz z rzędu, pokonując na San Siro walczącą o miejsce na podium Sampdorię Genua 1:0 w spotkaniu 28. kolejki włoskiej ekstraklasy.

"Rossoneri" prowadzą w tabeli wspólnie z Juventusem, który w wieczornym meczu dzięki golowi Olivery w 87. minucie pokonał na wyjeździe Chievo Werona 1:0.

Podobnie jak dwa tygodnie temu w derbach Mediolanu, o zwycięstwie AC Milan nad ekipą z Genui zdecydował Kaka. Brazylijczyk w 65. minucie wykorzystał świetną asystę Pirlo i strzałem głową nie dał szans Antoniolemu.

W tym wyrównanym pojedynku Sampdoria, która poniosła dopiero drugą porażkę w ostatnich pięciu meczach, miała dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ogromną szansę na wyrównanie, ale piłkę - po strzale Flachiego - z linii bramkowej wybił Stam.

O miejsce czwarte, gwarantujące udział w eliminacjach Champions League, walczą także zespoły z Palermo i Udine. W bezpośrednim meczu na Sycylii zdecydowanie lepsze było Udinese Calcio, które pokonało rywala 5:1. Aż trzy gole dla ekipy z północnych Włoch zdobył Di Michele, a po jednej dodali Muntari oraz Iaquinta. Honorowe trafienie dla US Palermo było dziełem Santana.

Coraz dalej od Ligi Mistrzów jest natomiast AS Roma, która poniosła trzecią porażkę z rzędu, ulegając na Sardynii Cagliari Calcio 0:3. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił już niemal legendarny w Serie A Zola.