Męki Chelsea i Arsenalu, tylko remis ManU

Dwa gole w samej końcówce meczu dały piłkarzom Arsenalu szczęśliwe zwycięstwo nad Fulham 2:1 w pierwszym niedzielnym spotkaniu inauguracyjnej kolejki angielskiej Premier League.

Na Emirate Stadium prowadzenie dla gości zdobył już w 49 sekundzie David Healey, po tym jak koszmarny kiks przydarzył się Jensowi Lehmannowi. Niemiecki golkiper chciał wybić wycofaną od Gaela Clichy piłkę, ale nie trafił w nią czysto i futbolówka trafiła pod nogi piłkarza Fulham, który nie zmarnował takiego prezentu.

"Kanonierzy" męczyli się z defensywą lokalnych rywali aż 84. minuty. Właśnie dopiero sześć minut przed końcem wyrównującą bramkę z rzutu karnego (Bocanegra faulował szarżującego Kolo Toure) zdobył Robin Van Persie.

Cenny komplet punktów podopiecznym Arsena Wengera zapewnił minutę przed końcem Aleksander Hleb. Białorusin wykorzystał świetne zagranie od Cesca Fabregasa i po efektownym przyjęciu piłki niemal "wkręcił" w murawę rywala, a później płaskim precyzyjnym uderzeniem doprowadził trybuny Emirate Stadium do euforii. Łukasz Fabiański oklaskiwał zwycięstwo kolegów z ławki rezerwowych.

Nerwowo było również na Stamford Bridge, gdzie Chelsea z problemami wygrała z Birmingham City 3:2. Beniaminek sporo postraszył podopiecznych Jose Mourinho, zwłaszcza gdy po kwadransie gry do siatki "The Blues" trafił Fin Mikael Forsell. Chelsea co prawda szybko odpowiedziała bramkami Claudio Pizzaro i Florenta Maloudy, jednak dziewięć minut przed przerwą wyrównał Oliver Kapo. Zwycięskiego gola wicemistrzowie Anglii zdobyli osiem minut po wznowieniu gry, gdy na listę strzelców wpisał się Mikael Essien.

Co nie udało się Fulham czy Birmingham City, udało się ekipie Reading, która niespodziewanie wywiozła bezbramkowy remis z Old Trafford. ManU nie potrafił nawet wykorzystać gry w przewadze, bowiem od 73. minuty goście grali osłabieni, po tym jak za brutalne wejście w nogi Evry czerwoną kartkę zobaczył wprowadzony niespełna... 60 sekund wcześniej Kitson. Tomasz Kuszczak spędził spotkanie na ławce rezerwowych.