Męki Argentyny, remis Brazylii

Argentyna wygrała w Buenos Aires z Kolumbią 1:0 (0:0) w meczu 13. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej. Po tym spotkaniu podopieczni Jose Pekermana umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

60 tysięcy widzów na Estadio Monumental czekało na zwycięskiego gola do 65. minuty, kiedy to składną akcję "albicelestes" skutecznie zakończył Hernan Crespo. Kolumbijczycy całą drugą połowę grali w osłabieniu, bowiem tuż przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Fabian Vargas.

W innych środowych spotkaniach Brazylia zremisowała w Montevideo z Urugwajem 1:1 (0:0), Peru podzieliło się punktami w Limie z Ekwadorem 2:2 (1:2), a Paragwaj pokonał w Asuncion Chile 2:1 (1:0).

Awans do finałów MŚ w 2006 roku uzyskają cztery najlepsze zespoły. Piąta drużyna z Ameryki Płd. zagra w barażu z najlepszą z eliminacji w strefie Oceanii.

Wynik 13. kolejki:

środa:

Argentyna - Kolumbia 1:0 (0:0)

Bramka: Hernan Crespo (65). Czerwona kartka: Fabian Vargas (41-Kolumbia). Widzów: 50 000.

Urugwaj - Brazylia 1:1 (0:0)

Bramki: Forlan (48) - Emerson (68). Sędziował: Hector Baldassi (Argentyna). Widzów: 60 000.

Paragwaj - Chile 2:1 (1:0)

Bramki: Morinigo (37), Cardozo (59) - Fuentes (72). Sędziował: Horacio Elizondo (Argentyna).

Peru - Ekwador 2:2 (1:2)

Bramki: Guerrero (1), Guadelupe (58) - De La Cruz (3), Valencia (43). Sędziował: Carlos Chandia (Chile). Widzów: 45 000.

wtorek:

Boliwia - Wenezuela 3:1 (2:0)

Bramki: dla Boliwii - Alejandro Cichero (2-samob.), Jose Castillo (26), Joselito Vaca (84); dla Wenezueli - Giancarlo Maldonado (71). Sędziował: Eduardo Lecca (Peru). Widzów: 10 000.