Marek Koźmiński: Losowanie nie najgorsze, ale niebezpieczne

- Losowanie na pewno nie jest najgorsze, ale jest niebezpieczne - powiedział INTERIA.PL Marek Koźmiński, oceniając wydarzenia w Pusan.

- Generalnie mamy do czynienia z losowaniem, z którego można się jednocześnie cieszyć i obawiać - stwierdził reprezentant Polski.

Reklama

- Portugalia jest teoretycznie drużyną najmocniejszą. Prezentuje futbol, który nam zbytnio nie odpowiada. Jest to piłka południowa i techniczna - wyjaśniał Polak.

Polacy pierwsze swoje spotkanie zagrają w Pusan z reprezentacją Korei, dla której będzie to także inauguracyjny mecz w tej imprezie. - Od razu będziemy na tapecie, ale coż jesteśmy na mistrzostwach świata i nie mamy się czego obawiać. Będzie to spotkanie, które szczególnie dla gospodarzy będzie jakąś próbą pokazania światu, że oni również potrafią grać w piłkę. Akurat padło na nas i nie będzie łatwo, ale na tym poziomie już z nikim nie jest łatwo. Zespół koreański jest wielką niewiadomą dla nas. Nie wiemy na co ich stać i jak wygląda ich styl gry - ocenił rywala Koźmiński.

Ostatni mecz w grupie, być może decydujący o awansie, zagramy z USA. - Stany Zjednoczone od dłuższego czasu czynią cykliczne stałe postępy i w poprzednich mistrzostwach pokazały, że są drużyną z którą bardzo ciężko wygrać. Wprawdzie na tych imprezach niczego wielkiego nie osiągnęli, ale i ile pamiętam to na MŚ w 1994 napędzili sporo strachu Włochom i Brazylijczykom - dodał Koźmiński.

Jeżeli Polacy zajmą w swojej grupie pierwsze lub drugie miejsce, to w II fazie zmierzą się z pierwszą bądź drugą ekipą grupy G, w której zagrają: Włochy, Ekwador, Meksyk, Chorwacja. - Grupa ta jest poza Włochami wyrównana - ocenił piłkarz Brescia Calcio. - Chorwacja Ekwador, Meksyk - to mniej więcej ten sam poziom. Są to groźne drużyny, szczególnie mówię tu o Meksyku, który może sprawić wielką niespodziankę. Włosi to potentat futbolu światowego, drużyna turniejowa, rozkręcają się z meczu na mecz i są na to przykłady w poprzednich mistrzostwach. Trzeba się starać, by wyjść z grupy, a jeżeli się uda to nie trafić na Włochów - powiedział Polak.

Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | mecz | losowanie | Marek Koźmiński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama