Maciej Skorża zawieszony na dwa mecze

Trener Legii Warszawa Maciej Skorża, został zawieszony przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA na dwa najbliższe mecze. To oznacza, że szkoleniowiec będzie obserwował z trybun swoich piłkarzy w spotkaniach z Lechią Gdańsk i Widzewem Łódź.

Kara jest skutkiem dyskusji z sędzią Mirosławem Góreckim, do której doszło po zakończeniu pierwszej połowy ostatniego meczu z Lechem (2-1). Skorża podważył zasadność pokazania drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartki Maciejowi Rybusowi. Po przerwie trener został odesłany na trybuny.

Reklama

"Schodząc do tunelu podzieliłem się z sędzią swoimi wątpliwościami, co do ukarania Rybusa. Nie użyłem niecenzuralnych słów i nie obraziłem arbitra. Dlatego nie rozumiem jego decyzji" - tłumaczył szkoleniowiec.

Skorża siądzie na trybunach w najbliższą sobotę, kiedy Legia podejmie Lechię oraz 15 października w czasie wyjazdowego spotkania z Widzewem.

Komisja Ligi zawiesiła także piłkarzy. Artur Sobiech z Polonii Warszawa i Honduranin Osman Chavez z Wisły Kraków nie zagrają w dwóch najbliższych meczach ligowych z powodu brutalnych zagrań, jakich dopuścili się na boisku.

Sobiech uderzył łokciem zawodnika Polonii Bytom, a Chavez celowo nadepnął piłkarza PGE GKS Bełchatów.

Decyzje te podjęto w oparciu o zapis wideo. Arbitrzy nie dostrzegli ich w trakcie spotkań.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | Warszawa | mecze | Maciej Skorża

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje