Maciej Skorża: Legia śniła mi się po nocach

W piątek o godz. 20 Polonia Bytom, którą od niespełna miesiąca prowadzi Jan Urban, podejmie w 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Legię Warszawa. "Legia prowadzona przez Urbana śniła mi się po nocach" - powiedział trener stołecznego zespołu Maciej Skorża.

Urban z Legią dwukrotnie zajął drugie miejsce w ekstraklasie.

Reklama

"Ten mecz to smaczek dla Janka. Bardzo go lubię i szanuję, bo rozmowy z nim o piłce są unikalne. Cieszę się ze spotkania, mimo że jeden z nas będzie po nim zasmucony - mówił na czwartkowej konferencji Skorża.

"Legia prowadzona przez Urbana ścigała nas w tabeli i śniła mi się po nocach. Fakt, że w pierwszej pracy z seniorami podjął się wyzwania z Legią, budzi szacunek. Został rzucony na głęboką wodę i bez wątpienia sobie poradził. Teraz pokazuje w Polonii, że jest świetnym fachowcem" - komplementował swojego najbliższego rywala szkoleniowiec stołecznego zespołu.

Z powodu żółtych kartek nie będzie mógł zagrać portugalski skrzydłowy Manu.

"Ten chłopak jest często krytykowany, ale u mnie zawsze był ważnym ogniwem. Zastąpi go Sebastian Szałachowski lub Maciej Rybus i zobaczymy jak sobie poradzą. To również pozwoli odpowiedzieć na pytanie, na ile Manu jest ważny dla zespołu" - zaznaczył Skorża.

Będzie to również ważne spotkanie dla Wojciecha Skaby, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Polonii Bytom. W obecnym rozpoczął jednak w Młodej Ekstraklasie. Słaba postawa Marijana Antolovicia i Kostiantyna Machnowskiego spowodowała, że Skaba w poprzedniej kolejce bronił przez cały mecz w zwycięskim pojedynku 3:0 z Arką Gdynia.

"W konfrontacji z Polonią Skaba ponownie będzie pierwszym bramkarzem i zobaczymy co dalej" - dodał szkoleniowiec.

Wojskowi przystępują do piątkowego meczu z trzeciej pozycji w tabeli. Polonia Bytom zajmuje natomiast jedenastą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jan Urban | Polonia Bytom | Legia Warszawa | Maciej Skorża | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje