LM: Legia żądna rewanżu

Już dziś wieczorem o godzinie 19.00 na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie rozlegnie się pierwszy gwizdek rewanżowego meczu eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Legia będzie podejmować Barcelonę.

Przypomnijmy, że legioniści w pierwszym spotkaniu ulegli Katalończykom 0:3, choć do 85. minuty utrzymywali stosunkowo "korzystny" wynik 0:1. Dwie bramki w ostatnich minutach sprawiły jednak, że szanse awansu Legii wydają się bardzo iluzoryczne.

Zarówno jednak zawodnicy jak i trener Okuka zapowiadają walkę o zwycięstwo od pierwszej do ostatniej minuty. Dragomir Okuka wie jednak, że choć Legia musi zaatakować nie może się odkryć i zapomnieć o zabezpieczeniu tyłów. Wzmocnieniem linii defensywnych na pewno będzie Jacek Zieliński, który zdecydowanie dodaje pewności w grze defensywnej Legii. Co więcej, Okuka nie ma żadnych problemów zdrowotnych w drużynie. Wszyscy zawodnicy gotowi są do gry.

Wczorajszy dzień Legia spędziła w ośrodku na Agrykoli. Po wspólnym obiedzie dokonano analizy pierwszego meczu z Barceloną, później odbył się trening. Noc drużyna również spędziła razem, rano odbyła tylko lekki rozruch.

Katalończycy w Polsce pojawili się w poniedziałkowy wieczór. Prosto z lotniska udali się do hotelu, natomiast wczoraj rano odbyli rozruch, w porze meczu zaś trening na boisku Legii.

Van Gaal - podobnie jak Okuka - ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, którzy przyjechali do Polski. Ze składu wypadł jedynie przeziębiony Thiago Motty. W meczu z Legią zastąpi go Dani lub Mendieta.

Wieczorną potyczkę oglądać będzie komplet widzów. Sprzedano już niemal wszystkie bilety, pozostały pojedyncze sztuki na trybunę krytą i łuk. Jest jednak szansa, że przed samym meczem będzie można zakupić jeszcze dodatkowe 2 tysiące biletów. Najprawdopodobniej do Warszawy nie przyjadą bowiem żadne zorganizowne grupy kibiców Barcelony. W tej sytuacji sektor gości będą mogli zająć kibice Legii.

Zespoły rozpoczną spotkanie w następujących składach

Legia: Stanew - Jóźwiak, Zieliński, Omeljańczuk - Szala, Magiera, Majewski, Vukovic, Kiełbowicz - Kucharski, Svitlica

Barcelona: Valdes - Puyol, Christanval, De Boer - Mendieta, Cocu, Xavi, Navarro - Saviola, Luis Enrique - Kluivert

Sędzia: Alfredo Trentalange (Włochy).

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa