LM: Awans Interu, Ajaxu i Valencii

Piłkarze Interu Mediolan, Ajaxu Amsterdam oraz CF Valencia jako ostatni zapewnili sobie udział w ćwierćfinałach obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Wspomniane kluby dołączyły do Juventusu, Realu Madryt, Manchesteru United, Barcelony i AC Milan. Pary 1/4 finału poznamy w piątek.

W grupie A zwycięstwo na BayArena dawało Interowi awans bez względu na wynik meczu na St. James's Park. Tak też się stało. Podopieczni Hectora Cupera wygrali z Bayerem 2:0 po golach Martinsa (36. min) i Emre (90.). Mediolańczycy mogli wygrać wyżej, ale strzał Morfeo z rzutu karnego tuż przed przerwą odbił Butt. W ekipie z Leverkusen całe spotkanie rozegrał Radosław Kałużny.

Bramki Kluiverta i Motty po przerwie zepsuły pożegnanie Champions League w Newcastle. Goście cynicznie wykorzystali błędy rywali i potwierdzili swoją wysoką formę w rozgrywkach o Puchar Europy.

Dwa lata temu w ćwierćfinale LM w konfrontacji z Arsenalem John Carew strzelił na Mestalla bramkę, która dała Valencii awans do półfinału. Historia lubi się powtarzać, a piłkarze Arsenalu nie wyciągnęli wniosków z tamtego przykrego dla nich wydarzenia. Norweg tym razem dwukrotnie pokonał golkipera "Kanonierów" i na nic zdała się im bramka strzelona przez Thierry'ego Henry. Carew tym samym ponownie zakończył przygodę podopiecznych Arsena Wengera z Ligą Mistrzów. Valencia z 9 punktami zajęła pierwsze miejsce w grupie B i o jedno "oczko" wyprzedziła Ajax Amsterdam.

Podopieczni Ronalda Koemana po dzisiejszym remisie 1:1 w Rzymie, również zagrają w ćwierćfinale. Prowadzenie dla mistrzów Holandii zdobył już w 1. minucie Andy Van der Meyde, który wykorzystał doskonałą akcję Zlatana Ibrahimovica. Wyrównał w 23. minucie skuteczny ostatnio Antonio Cassano i było to, jak się później okazało ostatnie celne trafienie Romy w tej edycji LM.