Ligue 1: Zwycięstwa Monaco i Marsylii

Lider i wicelider ekstraklasy francuskiej solidarnie wygrali swoje mecze. Monaco pokonało na wyjeździe Le Havre 3:0, zaś Olympique Marsylia zwyciężyło w Montpellier 2:1.

W Le Havre Monaco potrzebowało zaledwie sześciu minut na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść. Prowadzenie dla gości zdobył Shabani Nonda, wykorzystując rzut karny w 23. minucie. Zaledwie 4 minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Dado Prso. Tylko 120 sekund kibice czekali na kolejną bramkę - wynik meczu ustalił Patrice Evra. Przez resztę spotkania Monaco kontrolowało przebieg gry, oszczędzając siły.

Większe problemy z odniesieniem zwycięstwa mieli marsylczycy. Co prawda, po bramce Alena Skoro w 23. minucie objęli prowadzenie, jednak ambitnie walczący piłkarze Montpellier doprowadzili w 70. minucie do wyrównania. Gola na swoje konto zapisał Rouvicre. Zwycięska bramka dla Marsylii padła dopiero na 8 minut przed końcem meczu, a jej zdobywcą okazał się van Bouyten.

Nie zdołało odnieść zwycięstwa zajmujące 3. miejsce w tabeli Bordeaux. Mimo kilku niezłych okazji do zdobycia gola mecz z Nantes zakończył się bezbramkowym remisem.