Ligue 1: Przerwana passa PSG

Piłkarze Olympique Marsylia pokonali na własnym boisku Rennes 2:0 i przynajmniej do jutrzejszego meczu Monaco objęli pozycję lidera ekstraklasy francuskiej. Zwycięstwo odniósł także Lyon, a punkty straciło PSG.

Na Stade Velodrome kibice do przerwy nie oglądali bramek. Po zmianie stron gospodarzom wystarczyły jednak zaledwie dwie minuty by objąć prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Van Buyten. W 76. minucie ustalił wynik meczu Didier Drogba.

W istotnym dla układu czołowki tabeli meczu Nantes uległo na własnym boisku Olympique Lyon 0:1. "Złota" bramka dla obronców tytułu padła w 66. minucie, a jej strzelcem był Brazylijczyk Juninho.

Piłkarze Paris Saint Germain zremisowali bezbramkowo na stadionie Ajaccio i tym samym została przerwana ich seria pięciu kolejnych zwycięstw. Remis kosztował PSG spadek o jedno miejsce w tabeli za Olympique Lyon.

Cenne zwycięstwo odniosła drużyna Jacka Bąka. Lens pokonało na własnym boisku Lille 2:1, zdobywając obie bramki w ciągu zaledwie dwóch minut. Polak rozegrał całe spotkanie. W dziewięciu meczach 11. kolejki kibice obejrzeli zaledwie 12 bramek.