Ligue 1: Pierwsza wygrana zespołu Saganowskiego

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2006/2007 francuskiej Ligue 1 mógł się cieszyć Marek Saganowski i jego koledzy z Troyes. Trzy punkty podopieczni Jean-Marca Furlana zdobyli pokonując przed własną publicznością Nice 2:0 (0:0) w spotkaniu 6. kolejki.

Saganowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 68. minucie były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na boisku zastępując strzelca pierwszego gola Davida Gigliottiego. Wygraną Troyes przypieczętował Benjamin Nivet wykorzystując rzut karny kwadrans przed końcem meczu.

Zadanie piłkarzom Troyes ułatwił Rod Fanni, który już w 20. minucie zobaczył czerwoną kartkę.

Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Olympique Lyon. Podopieczni Gerarda Houlliera wygrali na wyjeździe z Lorient 3:1 (1:0). Gole dla obrońców mistrzowskiego tytułu strzelili: Tiago, Fred i Florent Malouda. Autorem honorowej bramki dla gospodarzy był Mickael Ciani.