Ligue 1: Pewne Monaco, mistrz gromi Lens

Liderujące tabeli AS Monaco pokonało w meczu 8. kolejki Ligue 1 beniaminka z Tuluzy 3:0. Na Stade Louisa II gole dla piłkarzy z księstwa strzelali kolejno Emmanuel Adebayor, Eduard Cisse oraz Dado Prso.

W innym ciekawym sobotnim meczu broniący tytułu Olympique Lyon rozgromił na Stade Gerland zespół Jacka Bąka, RC Lens 4:0. Trzykrotnie do siatki podopiecznych Joella Muellera trafiał Brazylijczyk Juninho Pernambucao.

Punkt straty do Monaco ma Olympique Marsylia. Podopieczni Alaina Perrina po dramatycznym spotkaniu pokonali na Stade Velodrome zespół Nicei 2:1. Goście prowadzili do przerwy po golu Laslandesa, ale w drugiej połowie Didier Drogba dwukrotnie trafił do siatki Nicei (zwycięski gol z rzutu karnego w doliczonym czasie gry) i zapewnił OM cenne trzy punkty.