Ligue 1: Monaco nie daje za wygraną

AS Monaco nie rezygnuje z walki o mistrzowski tytuł francuskiej Ligue 1. Piłkarze z księstwa pokonali na Korsyce Ajaccio 4:2 i do prowadzącego w tabeli zespołu Lyonu tracą wciąż dwa punkty.

W piątek mistrzowie Francji po bramce Brazylijczyka Sonny Anderssona pokonali w szlagierowym spotkaniu 33. kolejki pokonali w Bordeaux miejscowych Żyrondystów.

Również Brazylijczyk przesądził o wygranej Nice w meczu z Aj Auxerre. Gol Eversona na początku drugiej połowy pozwala beniaminkowi nadal poważnie myśleć o startach w europejskich pucharach.

Monaco już po 25. minutach prowadziło zaaplikowało beniaminkowi z Ajaccio cztery bramki. Dwie z nich zdobył Chorwat Dado Prso, a po jednej Shabani Nonda i Ludovic Giuly. Po przerwie honorowe gole dla korsykańczyków uzyskali Robin i Lacombe.

Zespół Jacka Bąka (nie grał) RC Lens wybił chyba z głowy występy w Lidze Mistrzów Paris St. Germain. Podopieczni Joella Mullera po bramce Daniela Moreiry wywieźli trzy punkty z Parc de Princes i także jeszcze liczą się w walce o puchary.