Ligue 1: Monaco dogoniło Marsylię

Ważne zwycięstwo w 29. kolejce Ligue 1 odniosło AS Monaco. Zespół z księstwa pokonał na wyjeździe Lille 3:1 i zrównał się punktami z Marsylią. Oba zespoły z 52 "oczkami" na koncie przewodzą tabeli.

Olympique tylko zremisował wyjazdowy mecz ze RC Strasbourg 0:0 i stracił samodzielne przodownictwo we francuskiej ekstraklasie piłkarskiej.

Prowadzenie dla Monaco w meczu z Lille zdobył w 29. minucie Giuly i wynik 1:0 utrzymywał się aż do 85. minuty. Wówczas to Nonda podwyższył na 2:0 dla gości. Wprawdzie niespełna 60 sekund później Landrin zdobył kontaktowego gola, ale to wszystko na co stać było tego dnia ekipę z Lille.

Wielkie emocje przeżywali kibice na Parc des Princes, gdzie po 28. minutach PSG przegrywało z AS Troyes 0:2, by ostatecznie wygrać 4:2.

Jacek Bąk rozegrał całe spotkanie w barwach RC Lens, a jego drużyna zremisowała wyjazdowe spotkanie z Ajaccio 0:0.