Ligue 1: Lyon nie do zdarcia

Broniący tytułu i niepokonany w tym sezonie Olympique Lyon wygrał przed własną publicznością z FC Nantes 2:0 w pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade Gerland gole dla gospodarzy strzelili na początku drugiej połowy Pierre Alain Frau oraz Sydney Govou.

Po tym zwycięstwie podopieczni Paula Le Guena umocnili się na prowadzeniu w tabeli i pewnie zmierzają po czwarty z rzędu mistrzowski tytuł.

Jacek Bąk zaliczył kolejne 90 minut na francuskich boiskach, a jego RC Lens wywalczyło punkt w Nicei, mimo że już od 26. minuty grało w osłabieniu. Dodatkowo dziesięć minut wcześniej prowadzenie dla gospodarzy zdobył Cobos i wydawało się, że "Górnikom" ciężko będzie coś ugrać. Czerwona kartka dla Leroy zwiększyła jednak motywację RC Lens, którzy strzelili za sprawą Utaki jeszcze w pierwszej doprowadzili do wyrównania i obronili remis do końcowego gwizdka.