Ligue 1: Bordeaux rozstrzelało Ajaccio

W walce o tytuł we francuskiej Ligue 1 wciąż liczy się Bordeaux. Tydzień temu podopieczni Elie Baupa przegrali u siebie bardzo ważne spotkanie z Lyonem, ale w sobotę zrehabilitowali się i to w wielkim stylu.

"Żyrondyści" sprawili miły prezent swoim kibicm w Ajaccio pokonując rywali aż 6:1. Bordeaux miało jednak ułatwione zadanie bowiem od 39. minuty po czerwonych kartkach dla korsykańskich piłkarzy (Morachcini i Lacombe) grało z przewagą dwóch zawodników.

Warto również dodać, że w takim osłabieniu Ajaccio zdołało strzelić wyrównującą bramkę! (Diomede). Minutę później piłkarze Bordeaux jednak zmobilizowali się i worek z bramkami szybko się rozwiązał. Największy w tym udział miał oczywiście Pedro Pauleta. Portugalczyk sam ustrzelił hat-tricka, a pozostałe trafienia dla Bordeaux uzyskali Savio, Darcheville i Meriem.

Aż cztery bramki padły w pojedynku dwóch ostatnich drużyn ligowej tabeli. Wszystkie strzelili piłkarze CS Sedan, którzy wygrali 4:0 z Troyes. Hat-trick zapisał na swoim koncie Henri Camara, a jedno trafienie dołożył Ludovic Asuar.