Liga Mistrzów: Zalaegerszeg pokonał MU!

Nie zawsze bogatszy wygrywa. Przekonał się o tym Manchester United, przegrywając na wyjeździe z węgierskim Zalaegerszeg 0:1 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Jedynego gola meczu zdobył, już w doliczonym czasie gry, wprowadzony w 83. minucie Koplarovics. Spotkanie rozegrano na Stadionie im. Ferenca Puskasa w Budapeszcie, bowiem obiekt w 62-tysięcznym Zalaegerszegu nie spełniał norm UEFA.

W Doniecku tamtejszy Szachtar zremisował z FC Brugge 1:1 (0:0). Klub belgijski jest więc w lepszej sytuacji w perspektywie rewanżu, który za dwa tygodnie odbędzie się w Brugge.

W ekipie z Doniecka wystąpili dwaj Polacy powołani przez Zbigniewa Bońka na mecz z Belgią. Wojciech Kowalewski rozegrał całe spotkanie, a Mariusz Lewandowski wszedł na murawę w 76. minucie, zastępując Popova.

Ze Slovanem Liberec niesłychanie męczył się na własnym boisku Milan. Rossoneri wygrali ostatecznie 1:0 po golu Pippo Inzaghiego w 68. minucie. Zobaczymy czy znani z dobrych występów pucharowych Słowacy będą w stanie na własnym boisku wywalczyć awans.

Remis z Lizbony wywiózł inny zespół z Mediolanu. Mecz Sportingu z Interem zakończył się bezbramkowym remisem. W troszkę lepszej sytuacji przed rewanżem są podopieczni Hectora Cupera.

Wyniki 1. meczów III rundy kwal.

Zalaegerszeg - Manchester United 1:0 (0:0)

Bramka - Koplarovics (90).Widzów: 28 tys.

Szachtar Donieck - FC Brugge 1:1 (0:0)

Bramki: dla Szachtara - Julius Aghahowa (49); dla Club Bruges - Timmy Simons (86-karny). Czerwona kartka: Peter Van der Heyden (78-FC Brugge). Widzów: 30 tys.

Lewski Sofia - Dynamo Kijów 0:1 (0:0)

Bramka: Florin Cernat 60. Widzów: 16 tys.

Żeljeznicar Sarajewo - Newcastle United 0:1 (0:0)

Bramka: Kieron Dyer 55. Widzów: 36 tys.

Partizan Belgrad - Bayern Monachium 0:3 (0:1)

Bramki: Michael Tarnat 21, Jens Jeremies 71, Claudio Pizarro 78. Czerwona kartka: Igor Duljaj (76-Partizan). Widzów: 32 tys.

AC Milan - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Bramka: Filippo Inzaghi 68. Widzów: 47 tys.

Graz AK - Lokomotiw Moskwa 0:2 (0:2)

Bramki: Leggheto 6, Łoskow 41. Widzów: 6 tys.

Celtic Glasgow - FC Basel 3:1 (1:1)

Bramki: dla Celticu - Henrik Larsson 4-karny, Chris Sutton 52, Momo Sylla 88; dla Basel - Christian Gimenez 2. Widzów: 58 tys.

Rosenborg Trondheim - Broendby Kopenhaga 1:0 (0:0)

Bramka: dla Rosenborga - Harald Martin Brattbakk 53

Sporting Lizbona - Inter Mediolan 0:0

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | united | Manchester | Manchester United | bramki | bramka | Liga Mistrzów | liga