Liga Mistrzów: Wygrane Liverpoolu i Panathinaikosu

FC Liverpool wygrał na Anfield Road z Bayerem Leverkusen 1:0, a Panathinaikos w takim samym stosunku pokonał u siebie Barcelonę w pierwszych ćwierćfinałowych spotkaniach Ligi Mistrzów.

Mecze rewanżowe na BayArena w Leverkusen oraz Camp Nou w Barcelonie zaplanowano na najbliższy wtorek (9 kwietnia).

Na Wyspach "The Reds" po dobrym meczu poradzili sobie z Bayerem. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Kilka razy Jerzy Dudek uprzedzał napastników z Leverkusen, ale przeważnie obrońcy Liverpoolu czyścili swoje pole karne. Gol padł w 44. minucie. Po rzucie rożnym Owen przedłużył dośrodkowanie, a Sami Hyypia z mniej niż metra umieścił piłkę w bramce Butta.

W drugiej odsłonie podopieczni Gerarda Houlliera mieli kilka wspaniałych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Okazje te zmarnowali Heskey, Owen i Riise. Kilka razy do pozycji strzeleckich dochodzili też Niemcy, ale strzały Berbatova, Ballacka czy Neuville'a mijały światło bramki Dudka.

W Atenach Panathinaikos pokonał faworyzowaną w dwumeczu Barcelonę, podtrzymując serię meczów bez porażki na własnym boisku w tej edycji Champions League. Przewaga w pierwszej połowie należała do gości, ale nie zdołali oni przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę zespołu z Aten. Bardzo aktywny w II linii ekipy z Katalonii był Overmars.

W drugiej części Panathinaikos zagrał bardziej ofensywnie. W 79. minucie Kolkka wpadł w pole karne i został zaatakowany przez Abelardo. Prowadzący ten mecz Norweg Terje Hauge wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Bonano, a pewny egzekutorem karnego okazał się Basinas, myląc golkipera gości. Gracze Barcelony, w której barwach od 72. minuty grał Rivaldo, rzucili się do ataku, ale nie zdołali wyrównać. W końcówce gospodarze umiejętnie przetrzymywali piłkę. Umiejętnie czynili to Boateng oraz wprowadzony w 74. minucie za Vlaovicia reprezentant Polski Emmanuel Olisadebe.

Zobacz opisy spotkań

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | wygraj | Anfield Road | panathinaikos | wygrane | liga | Liga Mistrzów