Liga Mistrzów: Real wygrał w Rzymie

Udanie rozpoczął walkę o obronę Pucharu Europy madrycki Real.

W pierwszej kolejce grupy C Ligi Mistrzów Podopieczni Vicente Del Bosque pokonali na Stadio Olimpico AS Roma i to aż 3:0.

Rzymianie mieli przez całe spotkanie inicjatywę, ale gole strzelał Real. "Królewscy" objęli prowadzenie w 41. minucie. Po trójkowej akcji Figo-Raul-Guti, ten ostatni skierował piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył Raul, a wynik ustalił 15 minut przed końcem Guti. Goście pokazali wyrachowaną, cyniczną grę, upokarzając mistrzów takiego właśnie futbolu - Włochów.

W drugim meczu tej grupy RC Genk zremisował bezbramkowo na własnym boisku z AEK Ateny.

W grupie D arcyciekawe spotkanie oglądali kibice w Trondheim. Tamtejszy Rosenborg zremisował z Interem 2:2. Mediolańczycy prowadzili od 33. minuty po golu Crespo, ale w drugiej części ich sytuacja się skomplikowała. Między 52. a 65. minutą Karadas zdobył dwa gole dla Norwegów, a chwilę później z boiska za drugą żółtą kartkę został usunięty Cannavaro. Inter zdołał jednak wyrównać. W 79. minucie do zagranej z wolnego przez Recoby piłki doszedł Crespo i zdobył swojego drugiego w tym pojedynku gola.

Na prowadzenie w grupie D wysunął się Ajax, który wygrał u siebie z Olympique Lyon 2:1. Do przerwy zespół z Amsterdamu prowadził 2:0 po trafieniach Ibrahimovicia w 11. (pierwszy gol tej edycji LM) i 35. minucie. Kontaktowego gola uzyskał 6 minut przed końcem Sonny Anderson. Francuzi nie zdołali wyrównać mimo iż od 85. minuty grali z przewagą jednego zawodnika (druga żółta kartka dla Yakubu).

W grupie B Jerzy Dudek nie został uchronić Liverpoolu przed porażką w Valencii. Wynik 2:0 został ustalony już do przerwy, gdy oba groźne strzały oddane na bramkę Liverpoolu znalazły drogę do siatki. Valencia była lepszym zespołem, posiadała incjatywę przez cały mecz i odniosła pewne zwycięstwo, a podwyższeniu wyniku w drugiej połowie zapobiegł kilkakrotnie Dudek.

W drugim meczu tej grupy szwajcarski FC Basel pokonał na własnym boisku Spartaka Moskwa również 2:0. Na listę strzelców wpisali się w drugiej połowie w ciągu 5 minut Yakin i Rossi.

W grupie A pierwszym liderem został Arsenal, który po bramkach Bergkampa i Ljungberga pokonał na Highbury Borussię Dortmund. Wynik ustalono po przerwie.

Nie oglądali natomiast bramek kibice w meczu Auxerre z PSV Eindhoven.