Liga Mistrzów: Niezniszczalny Bayern

Bayern Monachium pokonał po świetnym meczu na Stadionie Olimpijskim Real Madryt 2:1, a Manchester United wygrał w La Corunii z tamtejszym Deportivo 2:0 w pierwszych ćwierćfinałowych spotkaniach Ligi Mistrzów.

Mecze rewanżowe na Santiago Bernabeu w stolicy Hiszpanii oraz na Old Trafford w Manchesterze zaplanowano na 10 kwietnia.

Ciekawiej było w stolicy Bawarii, gdzie do końca ważyły się losy meczu. Prowadzenie dla Realu uzyskał już w 12. minucie Geremi. Wielki błąd przy tym uderzeniu popełnił Kahn, który przepuścił piłkę przy krótkim słupku.

Niemcy rzucili się do odrabiania strat w drugiej połowie. Najlepszą sytuację zmarnował Effenberg, który w 71. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Wcześniej strzał Elbera głową z 5 metrów trafił w poprzeczkę. W 82. minucie zrehabilitował się kapitan Bayernu, Effenberg, który po akcji z Elberem doprowadził do remisu. Po strzeleniu kontaktowej bramki Niemcy wciąż atakowali bramkę Cesara. W 87. minucie Pizarro ustalił wynik meczu, strzelając bramkę na 2:1. Kolejny raz Bayern pokazał, że jest zespołem z charakterem.

Na El Riazor w La Corunii goście po 15. minutach wygrywali 1:0, a gola fenomenalnym uderzeniem z dystansu zdobył Beckham. Reprezentant Anglii pięknie uderzył z 35 metrów i zaskoczył niezbyt dobrze ustawionego Molinę. Cztery minuty przed przerwą było już 2:0 dla podopiecznych Alexa Fergussona. Po niskim dośrodkowaniu z lewej strony Silvestre'a piłka minęła dwóch defensorów Deportivo i trafiła do Van Nisterlooya, który wpakował ją do siatki.

Po przerwie gospodarze zagrali bardziej ofensywnie, ale nie zdołali zmienić niekorzystanego dla siebie rezultatu. Manchester, który jest w korzystnej sytuacji w obliczu rewanżu na Old Trafford, odgryzał się kontrami i Giggs był bliski podwyższenia wyniku.