Liga Mistrzów: Koncert Barcelony

Barcelona pokonała na Nou Camp 3:0 Inter Mediolan w najciekwszym spotkaniu 3. kolejki drugiej fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Katalończycy odnieśli w ten sposób 11. kolejne zwycięstwo w LM (pobity rekord Milanu) i z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A.

Podopieczni Radomira Antica dominowali w meczu z Interem od pierwszych minut spotkania. Sygnał do ataku dał już w 5. minucie Motta, który po indywidualnej akcji był bliski pokonania Toldo. Dwie minuty później, doskonale do Savioli podawał Xavi i Argentyńczyk silnym strzałem w krótki róg zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie LM.

Nerazzuri próbowali szybko wyrównać, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali kolejno Recoba i Vieri. To zemściło się w 29. minucie, kiedy Barca wykonywała rzut rożny. Po strzale Kluiverta Toldo odbił jeszcze piłkę przed siebie, ale dobitka Cocu przyniosła Barcie drugiego gola.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal Katalończycy stwarzali groźniejsze sytuacje. Co prawda strzały Overmarsa i Cocu (słupek) nie znalazły jeszcze drogi do siatki, ale w 67. minucie koronkowa akcja Savioli i Kluiverta przyniosła już Barcelonie trzecią bramkę.

Dziesięć minut później Inter dodatkowo stracił Alvaro Recobę. Urugwajczyk zobaczył czerwoną kartkę od szwedzkiego arbitra meczu Andersa Friska, po tym jak bezpardonowo sfaulował Carlesa Puyola.

Trzeciej kolejnej porażki doznali piłkarze Bayeru Leverkusen. Nie pomogła za wiele zmiana trenera. Fatalnie spisujący się również w rozgrywkach Bundesligi podopieczni Thomasa Hoerstera na BayArena ulegli Newcastle United 1:3.

Wynik meczu został ustalony już po pierwszej połowie. Pod nieobecność zawieszonych Shearera i Craiga Bellamy bramki dla popularnych "Srok" zdobyli Shola Ameobi (dwie) oraz Lomano Lua Lua. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Brazylijczyk Franca. W zespole z Leverkusen w 79. minucie spotkania pojawił się na murawie Radosław Kałużny.

Liderzy grupy B podzielili się punktami. Arsenal Londyn zremisował na Highbury z Ajaxem Amsterdam. Prowadzenie dla Kanonierów już w 5. minucie zdobył Sylvain Wiltord. Wyrównanie padło 12 minut później kiedy to Davida Seamana pokonał Nigel De Jong. Obie drużyny z 5 punktami utrzymały prowadzenie w grupie.

Żadnego punktu w drugiej fazie rozgrywek grupowych nie zdobyła jeszcze AS Roma. Tym razem podopieczni Fabio Capello ulegli na Stadio Olimpico Valencii 0:1. Jedyną bramkę spotkania strzelił, po wyraźnym błędzie Pelizzoliego, Norweg John Carew. Hiszpanie zrównali się punktami z Arsenalem i Ajaxem.