Liga Mistrzów: Egzotyczny rywal Wisły

Mistrz Gruzji, FC WIT Goergia Tbilisi lub HB Torshavn (Wyspy Owcze) będzie rywalem krakowskiej Wisły w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów - zadecydowało losowanie, które odbyło się dziś w szwajcarskim Nyonie.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 28 lipca i mistrz Polski będzie gościem tej konfrontacji. Rewanż odbędzie się tydzień później w Krakowie.

Reklama

30 lipca zostaną rozlosowane pary III rundy kwalifikacji LM. Spotkania ostatniego etapu eliminacji LM odbędą się 10 lub 11 sierpnia, a rewanże 24 lub 25 sierpnia.

HB Torshavn to aktualny mistrz Wysp Owczych, duńskiego archipelagu na Morzu Północnym. W poprzednim sezonie zespół ten również wystartował w I rundzie eliminacji LM i doznał dwóch porażek z litewskim Żalgirisem Kowno (0:1 i 1:4).

W fazie grupowej LM wystąpią 32 zespoły. Udział ma już zapewnionych 16 drużyn - Valencia CF, FC Barcelona, AC Milan, AS Roma, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Werder Brema, Bayern Monachium, Olympique Lyon, Paris Saint Germain, Panathinaikos Ateny, Olympiakos Pireus, Ajax Amsterdam, Celtic Glasgow, Fenerbahce Stambuł i broniące Pucharu Europy FC Porto.

W trzeciej rundzie kwalifikacji rywalizować będą: Deportivo La Coruna, Real Madryt, Juventus Turyn, Inter Mediolan, Manchester United, Liverpool FC, Bayer Leverkusen, AS Monaco, PAOK Saloniki, Benfica Lizbona, PSV Eindhoven, Glasgow Rangers, Anderlecht Bruksela, Banik Ostrawa, FC Basel, Dynamo Kijów, Maccabi Hajfa i Grazer AK.

I runda kwalifikacyjna:

KR Rejkiawik (Islandia) - Shelbourne (Irlandia)

Skonto Ryga (Łotwa) - Rhyl FC (Walia)

Flora Tallin (Estonia) - NK Gorica (Słowenia)

HJK Helsinki (Finlandia) - Linfield FC (Irlandia Północna)

FK Pobieda (Macedonia) - Pjunik Erewan (Armenia)

Sheriff Tiraspol (Mołdawia) - Jeunesse Esch (Luksemburg)

FC WIT Georgia (Gruzja) - HB Torshavn (Wyspy Owcze)

Sliema Wanders (Malta) - FBK Kowno (Litwa)

NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) - Neftczi Baku (Azerbejdżan)

FC Gomel (Białoruś) - KF Tirana (Albania)

II runda kwalifikacyjna:

FC WIT Georgia Tibilisi (Gruzja)/HB Torshavn (Wyspy Owcze) - Wisła Kraków (Polska)

FK Pobieda (Macedonia)/Pjunik Erewan (Armenia) - Szachtar Donieck (Ukraina)

APOEL Nikozja (Cypr) - Sparta Praga (Czechy)

Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Sheriff Tiraspol (Mołdawia)/Jeunesse Esch (Luksemburg)

Young Boys Berno (Szwajcaria) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia i Czarnogóra)

Flora Tallin (Estonia)/NK Gorica (Słowenia) - FC Kopenhaga (Dania)

NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina)/Neftczi Baku (Azerbejdżan) - CSKA Moskwa (Rosja)

MSK Żilina (Słowacja) - Dinamo Bukareszt (Rumunia)

HJK Helsinki (Finlandia)/Linfield FC (Irlandia Północna) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)

Skonto Ryga (Łotwa)/Rhyl FC (Walia) - Trabzonspor (Turcja)

Club Brugge (Belgia) - Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria)

FC Gomel (Białoruś)/KF Tirana (Albania) - Ferencvaros Budapeszt (Węgry)

Hajduk Split (Chorwacja) - KR Rejkiawik (Islandia)/Shelbourne (Irlandia)

Djurgarden (Szwecja) - Sliema Wanders (Malta)/FBK Kowno (Litwa)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kowno | Irlandia | wyspy | Liga Mistrzów | liga | Wisła | "Mistrz"

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje