Legenda Glasgow opuszcza klub

Pomocnik Glasgow Rangers, Barry Ferguson jest o krok od przeniesienia się do Premier League. Zawodnik przechodzi aktualnie testy medyczne w drużynie Birmingham City.

Działaczom z Birmingham bardzo zależało na sprowadzeniu doświadczonego gracza Rangersów. Anglicy uzgodnili już kwotę odstępnego za pomocnika, która wyniesie 1 mln funtów. Ferguson dołączy do zespołu z St. Andrews tuż po przejściu badań. Wcześniej brytyjskie media sugerowały, że podpora drugiej linii Glasgow Rangers przeniesie się do drużyny West Bromwich Albion, która w przyszłym sezonie będzie grała w Championship. Jednak ten pomysł upadł, kiedy menedżer West Bromwich, Tony Mowbray objął stery w drużynie lokalnego rywala Rangersów, Celtiku.

Reklama

Przyjaciel Fergusona, Kenny Miller, który występował u jego boku w szkockiej drużynie powiedział: - Birmingham chce ustabilizować swoją sytuację i w najbliższym czasie możemy spodziewać się więcej transferów z ich strony. Jeśli Barry do nich dołączy, będę musiał mu szczerze pogratulować. Jednak w tym momencie jest on wciąż piłkarzem Rangers.

Ferguson jest jedynym piłkarzem, z aktualnie występujących w Glasgow Rangers, który znajduje się w Galerii Sław szkockiego klubu. W barwach Rangers pomocnik wystąpił już ponad 250 razy.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ferguson | Glasgow Rangers | birmingham | legenda | klub | Glasgow

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama