Le Championnat: Remis Olympique Marsylia

Olympique Marsylia zremisował na własnym boisku z SC Bastia 2:2 w spotkaniu 21. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Drużynie ze Stade Velodrome nie udało się zdobyć kompletu punktów, mimo że do przerwy prowadziła już 2:0.

W 6. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Alfonso, a niespełna pół godziny później na listę strzelców wpisał się Rivera. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do 53. minuty, ale w ciągu następnego kwadransa to goście dwukrotnie pokonali bramkarza Runje. Najpierw uczynił to Dieuze, a po kilkunastu minutach Essien. W zespole gospodarzy pełne spotkanie zaliczył reprezentant Polski Piotr Świerczewski.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosło AS Monaco. "Książęta" wygrały na Stade Louis II z Lorient 1:0. Jedyny gol meczu padł na 16 minut przed końcem. Po akcji Bernardiegi i Nondy piłka trafiła do Gallardo, który nie zmarnował okazji i jak się później okazało zapewnił trzy punkty miejscowym.

Prowadzenie w tabeli zachowało RC Lens, który w piątkowym pojedynku pokonało na wyjeździe Lille 1:0, a zwycięskie dla gości trafienie było dziełem Dioufa. W zespole z Lens zadebiutował w spotkaniu ligowym Jacek Bąk, zaliczając 90 minut gry.

Władze ligi francuskiej zdecydowały się odwołać spotkania AJ Auxerre - Girondins Bordeaux, Metz - Sedan i Olympique Lyon - Troyes. Powodem takiej decyzji były zamarznięte nawierzchnie boisk.