Le Championnat: Remis Lyonu w Lens

W najciekawszym meczu 24. kolejki Le Championnat Racing Lens na Stade Felix Bolleart zremisował 2:2 z Olimpique Lyon.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 19. minucie Antoine Sibierski. Siedem minut później wyrównał Vikash Dhorasoo, a na dwie minuty przed przerwą prowadzenie dla gości z Lyonu zdobył pomocnik Eric Carierre. Mistrz Francji nie zdołał jednak długo utrzymać prowadzenia, bowiem 60 sekund później Sibierski ponownie wpisał się na listę strzelców (wspaniały lob z 30 metrów) i podopieczni Joela Mullera wyrównali.

W drugiej połowie, pomimo wielu okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. W zespole Lens nie zagrał w tym spotkaniu polski obrońca Jacek Bąk.

Liderem po 24. kolejkach został zespół Olimpique Marsylia, który wczoraj pokonał 2:0 na własnym stadionie rewelacyjnego beniaminka z Nicei. Bramki dla Marsylli padły po strzałach Daniela Van Buytena i Dimitrija Syczewa. Dla 19 letniego Rosjanina była to pierwsza bramka po przyjeździe do Francji.