Le Championnat: Porażka Marsylii w Lille

Dobrze spisujący się w rozgrywkach francuskiej ekstraklasy piłkarskiej Olympique Marsylia przegrał na wyjeździe z Lille 0:3 w 10. kolejce spotkań.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 16. minucie za sprawą Tapii, a kolejne dwa gole dodali między 55. a 64. minutą spotkania. Wówczas to na listę strzelców wpisali się kolejno Brunel i Cheyrou.

W ekipie z Marsylii, która poniosła trzecią porażkę w tym sezonie, wystąpił Piotr Świerczewski. Polak przebywał na boisku do 60. minuty, kiedy to został zmieniony przez Olembe. Kilkadziesiąt sekund wcześniej Świerczewski otrzymał żółtą kartkę za krytykowanie orzeczeń sędziego.

Jacek Bąk nie zagrał w wyjazdowym spotkaniu RC Lens z Montpellier. Polak narzeka na lekki uraz, ale nie przeszkodziło to jego drużynie w zwycięstwie 2:0. Gole na dla ekipy z Lens zdobyli Moriera oraz Utaka.

Wicelider Nice wygrał na własnym boisku z Bastią 2:0 (gole Cherrada i Diawary) i traci do punkt do lidera z Auxerre, który zremisował u siebie z AS Monaco 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 17. minucie Mwaruwari, a wyrównał 22 minuty przed końcem Nonda.