Le Championnat: Porażka lidera, samobójczy gol Świerczewskiego

Piotrowi Świerczewskiemu zaliczono samobójczą bramkę w wygranym przez jego Olympique Marsylia 3:2 meczu na własnym boisku z beniaminkiem z Lorient 3:2. W tabeli po 17. kolejkach na prowadzeniu znajduje się RC Lens, które uległo na wyjeździe Guingamp 0:1.

Świerczewski zaliczył w pojedynku z Lorient pełne 90 minut, a gol samobójczy padł w 33. minucie gry po kornerze wykonywanym przez Darcheville'a i uderzeniu głową Keita. Bramka ta wyrównała stan meczu na 1:1, bowiem strzałem Cavensa dał prowadzenie zespołowi z Marsylii 9 minut wcześniej. Po przerwie goście zdołali objąć nawet prowadzenie (uderzenie Feindouno), ale reakcja piłkarzy Olympique była właściwa. Trafienia Leroya w 73. minucie i Andre Luiza na pięć minut przed końcem dały marsylczykom 5 wygraną w tym sezonie.

Gol Bardona w 50. minucie dał En Avant Guingamp zwycięstwo w pojedynku z liderującym RC Lens, które pozostało na czele tabeli.